Članky

Speed Painting - Nico Di Mattia


S vývojem nových technologií a s ním ruku v ruce jdoucí vývoj software se nám
dostávájí i nové druhy umění. Jedním z nich je právě Speed Painting. Více v článku.

Speed Painting

Je nová odnož, softwarové (bitmapové) grafiky využívající programu Photoshop, která si klade za cíle, jak název praví nakreslit obrázek a poté časově zrychlit. Zároveň ho proslavil Nico Di Mattia, o kterém si řeknemě něco níže a představíme jeho díla.


Co k tomu potřebujete?
- Grafický cit
- Adobe Photoshop
- Tablet
- Rychlou přesnou ruku
- Nahrávací program


Nico Di Mattia - Speed Painter

Nico Di Mattia se narodil v argentinské Cordobě, tenkrát ještě netušili, že se jim narodilo vyjímečné dítě. Ve věku 15 let publikoval svůj první komiks. Kvůli své vášni pro kresby a barvy, se stále zlepšoval a hledal (jako většina umělců) svůj vlastní styl. V roce 2001 nastoupil na filmovou univerzitu v Cordobě. Zatímco studuval, působil jako scénárista, režisér a postproducer pro různé krátké animované filmy.

Během svého prvního roku na Národní univerzitě v Cordobě Nico vystoupil i se svojí první "speedpainting" malbou. Obraz plakátu filmu "Planeta opic", vyobrazil na stěně svého pokoje akrylovými barvami a nahrál na VHS. Celé uryhlil, přidal hudbu a nazval "Arte Fusion".Megan Fox

V roce 2002 natočil svůj první krátký animovaný film a byl vybrán jako host mezinárodního festivalu animované tvorby "Anima 03".

2005 - Režíroval krátké fantasy "La Liga de los Imperfectos", se kterým se účastnil mezinarodních filmových festivalů a získal pár ocenění.Spiderman

Píše se rok 2007 a Di Mattia si získává celosvětovou pozornost svými výkony ve "Speed Painting", který je i vysílán na jeho kanále MacPulenda, který si zskál tisíce fanoušků a přes 35 milionů shlednutí.

V současné době působí jako animátor, režisér, ilustrátor a karikaturista na volné noze.Iron Man
Osobní portfolio: Nico Di Mattia

Zdroj: BSIDE
Žádné komentáře
 
Design By T!B0