Članky

Videoreklama v časopise

Už 18 septembra sa vo výtlačku časopisu Entertainment Weekly, zaoberajúceho sa šoubiznisom objaví videoreklama. Pôjde však iba o niekoľko výtlačkov, ktoré budú distribuované iba v Los Angeles a New Yorku.
Video-in-print reklama bude zobrazovaná zariadením vyvinutým spoločnosťou Americhip so sídlom v Los Angeles (USA). Jeho LCD displej, s uhlopriečkou podobnou uhlopriečke displeja mobilného telefónu, bude mať rozlíšenie 320 x 240 pixelov. Pamäť umožní uloženie 40-tich minút videa, batéria, dobíjateľná prostredníctvom mini USB konektora, vystačí na 70 minút zobrazovania. Hrúbka zariadenia dosiahne až 2,7 mm, čo pre zabudovanie do stránok časopisu nie je málo.

Zariadenie bude fungovať ako klasické hrajúce pohľadnice. Otočením stránky časopisu sa aktivuje a začne prehrávať videosekvenciu, ktorej obsahom budú upútavky na vysielanie americkej televíznej siete CBS a reklamy na produkty spoločnosti Pepsi. Aj keď takáto reklama bude zrejme inzerentov stáť viac ako klasická, dokáže upútať pozornosť. To by mohlo tejto technológii dopomôcť k trhovému úspechu, prinajmenšom dovtedy, kým nezovšednie.

Nie prvýkrát experimentujú tlačené médiá so zabudovanou elektronickou formou reklamy. Zabudovaním elektronického papiera do svojej obálky oslovil v minulom roku svojich čitateľov americký časopis mužského životného štýlu Esquire.

Zdroj: itnews.sk
 
Design By T!B0